Electronics Engineer

Ιστότοπος EnErgo* recruitment

Για μια γρήγορα εξελισσόμενη start-up στο κέντρο της Ολλανδίας, ψάχνουμε  Electronics Engineers.

Τα βασικά προσόντα που ζητάνε:

  • Πτυχίο ηλεκτρονικών ή παρεμφερή και τουλάχιστον 3 χρόνια σχετική επαγγελματική εμπειρία (π.χ. στο σχεδιασμό κυκλώματος αναλογικής διασύνδεσης και multi-layer PCB)
  • Πολύ καλές ικανότητες στη δημιουργία κυκλωμάτων και δημιουργία πρωτοτύπων.
  • Γνώσεις και ικανότητα εργασίας με PCB design software (κατά προτίμηση Altium Designer).
  • Καλές ικανότητες επικοινωνίας και συνεργασίας!
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών (προφορικά και γραπτά).

Καθήκοντα και ευθύνες

– Υπεύθυνος για το σχεδιασμό ηλεκτρονικών εξαρτημάτων και συστημάτων ελέγχου για συστήματα απεικόνισης υψηλής ποιότητας.

– Ικανός να μεταφράζει τις απαιτήσεις των μηχανικών, ηλεκτρονικών και του λογισμικού.

– Σχεδίαση των PCB και συνεργασία με τους κατασκευαστές για τη βελτιστοποίηση τους.

– Τήρηση προδιαγραφών και βεβαίωση ότι τα σχέδια ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις ποιότητας, ασφάλειας και ηλεκτρομαγνητικής συμβατότητας με βάση τα διάφορα (ρυθμιστικά) πρότυπα.

Προσφέρεται:

  • Πολύ καλός μισθός.
  • Το 30% του μισθού αφορολόγητο!
  • Πολύ καλό εργασιακό περιβάλλον.
  • Πλήρης βοήθεια προσαρμογής στην Ολλανδία (εφορία, ασφάλειες, διαδικαστικά, σχολεία, γιατροί κτλ.) και βοήθεια για εύρεση κατοικίας!