System engineer

  • Eindhoven
  • Applications have closed

Ιστότοπος infoEnErgo EnErgo*

Η «Εν’ Έργω» συμβουλεύει, καθοδηγεί και μεσολαβεί για μια καινούργια καριέρα και ζωή στην Ολλανδία.

Υπεύθυνη θέση, με πολύ καλές προοπτικές εξέλιξης, σε high-tech πολυεθνική εταιρία.

Τα βασικά προσόντα που ζητάνε:
BSc. Electrical ή Physics ή παρεμφερές με, κατά προτίμηση, εμπειρία 1 – 3 ετών.
• Εμπειρία σε περιβάλλον παραγωγής προϊόντων υψηλής τεχνολογίας ή εξυπηρέτησης πελατών.
• Λεπτομερής γνώση συστημάτων λέιζερ κίνησης.
• Γνώση τεχνικών ευθυγράμμισης και δοκιμών.
• Γνώση τεχνικών επισκευής και commissioning.
• Πολύ καλές δεξιότητες επικοινωνίας και αναλυτική σκέψη.
• Πολύ καλή γνώση αγγλικών (προφορικά και γραπτά).

Προσφέρεται:
• Πολύ καλός μισθός (€ 35 – 45 χλδ ετησίως).
• Το 30% του μισθού αφορολόγητο! Καθαρές αποδοχές > € 2.250 το μήνα!
• Μόνιμη δουλειά (συμβόλαιο αορίστου χρόνου).
• Πολύ καλό εργασιακό περιβάλλον.
• Πλήρης βοήθεια προσαρμογής στην Ολλανδία (εφορία, ασφάλειες, διαδικαστικά, σχολεία, γιατροί κτλ.) και βοήθεια για εύρεση κατοικίας!

Καθήκοντα
• Επίλυση τεχνικών ζητημάτων κατά την εγκατάσταση και αναβάθμιση των συστημάτων της εταιρίας.
o Ανάλυση τεχνικών θεμάτων / σφαλμάτων μηχανής.
o Ορισμός σχεδίου δράσης (εργασίες, εργαλεία, ανταλλακτικά).
o Παροχή τεχνικής υποστήριξης σε μηχανικούς και συντονιστές.
o Αξιολόγηση της αναγκαιότητας επέμβασης (ή όχι) κατά τη διάρκεια μιας «κλιμάκωσης».
o Επανεξέταση και αξιολόγηση του αποτελέσματος των σχεδίων δράσης.
• Επικοινωνία με τα τεχνικά τμήματα της εταιρίας και των πελατών της.
• Παρουσίαση θέματα «κλιμάκωσης» στον πελάτη κατά τη διάρκεια ημερήσιων συναντήσεων.
• Υποστήριξη alpha & beta test.
• Αξιολόγηση δεδομένων μετρήσεων.
• Επανεξέταση και βελτίωση διαδικασιών και πρωτοκόλλων τεχνικού περιεχόμενου.
• Προτάσεις για βελτιώσεις προϊόντων και διαδικασιών με σκοπό την αύξηση της αποδοτικότητας ή των δυνατοτήτων εξυπηρέτησης.

Administration
Παρέχετε καθημερινή ενημέρωση για τα υπάρχοντα προβλήματα και κλιμακώσεις.
Δημιουργείτε και διατηρείτε αναφορές σε π.χ. OCAP και θέτετε θέματα ποιότητας και βελτίωσης στο JIRA.